Transport dzieł sztuki, antyków i instrumentów muzycznych podczas przeprowadzki. Osoby, które planują przeprowadzkę i posiadają kosztowności obawiają się, że przedmioty nie ulegną uszkodzeniu podczas przeprowadzki. Przewóz dzieł sztuki (obrazów i rzeźb), antyków, szlachetnej porcelany, biżuterii, szkła, instrumentów muzycznych itp. wymaga delikatności.

Przedmioty te mają dużą wartość finansową i emocjonalną. Wszystkie powyższe przedmioty należy przewozić z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Najbezpieczniejszym sposobem transportu delikatnych przedmiotów jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej.

Ochrona sztuki

Transport dzieł sztuki, antyków i instrumentów muzycznych

Sztuka to specyficzny rodzaj nieruchomości – nie ma standardowego rozmiaru, jak lodówka. Grafika może być mniejsza lub większa. Są to przedmioty bardzo cenne, czasem delikatne, precyzyjne, niepowtarzalne i trudne do odtworzenia w przypadku uszkodzenia. Rzeźby lub meble antyczne mogą być ciężkie. Szczególnie ważne jest, aby chronić te wartościowe przedmioty podczas działań związanych z relokacją. Obrazy są zwykle oprawione w ramy i szkło, ale nadal jest to bardzo delikatna własność. Do ich ochrony stosuje się specjalne opakowania kartonowe.

Podczas ruchu obraz jest owinięty ochronną folią bąbelkową ze wszystkich czterech stron. Powierzchnia szkła jest dodatkowo zabezpieczona taśmą w kształcie litery X, której zadaniem jest zapobieganie nadmiernemu rozbiciu się szkła w razie wypadku podczas transportu. Rzeźby należy naprawić przed przeprowadzką, ponieważ są to zazwyczaj bardzo stare i delikatne przedmioty. Rzeźbę należy owinąć folią bąbelkową i umieścić w kartonowym lub drewnianym pudełku, które klient otrzymuje od firmy przeprowadzkowej.

Opakowanie zabezpieczone jest również specjalną wyściółką w postaci pianki, papieru lub gąbki, chroniącą grafikę przed drganiami i uszkodzeniami. Po umieszczeniu obrazów i rzeźb w wózku meblowym zabezpiecz je pasami mocującymi. Jeśli przeprowadzki obejmują specjalne prace, które są bezcenne dla danej społeczności, ich wysyłki są przygotowywane zgodnie z wytycznymi ekspertów zaangażowanych w wysyłkę dzieł sztuki.

Ochrona wyrobów szklanych podczas ruchu

Szkło i porcelana są bardzo kruche, kruche i łatwo ulegają uszkodzeniu podczas przenoszenia. Niezbędna jest odpowiednia ochrona podczas transportu. Talerze, kubki i talerze porcelanowe najlepiej zawinąć w gazetę i umieścić w kartonowych pudełkach. Najlepsze są pudła kartonowe wypełnione pianką izolacyjną, wysyłane przez firmę przeprowadzkową. Szklane przedmioty należy umieszczać z dala od siebie. Oznacza to, że dwie filiżanki nie mogą się ze sobą sklejać – należy je oddzielić kilkoma warstwami gazety lub folii ochronnej.

Pracownicy firmy przeprowadzkowej wiedzą, jak chronić szkło i porcelanę podczas przeprowadzki https://przeprowadzki-wroclaw-24.pl/. Korzystanie z ich usług gwarantuje, że Twoje kosztowności dotrą do celu w nienaruszonym stanie. Jedynym wyjątkiem może być wypadek drogowy. W przypadku uszkodzenia właściciel zrekompensuje szkody. Zakrywanie przedmiotów odzieżą nie zwiększa ich bezpieczeństwa. Środki bezpieczeństwa podjęte przez firmę przeprowadzkową ze Szczecina są wystarczające, aby delikatne szkło i porcelana dotarły do ​​celu w stanie nienaruszonym.

Zobacz koniecznie:

Ochrona instrumentów muzycznych podczas transportu

usługi przeprowadzkowe

Duże instrumenty muzyczne, takie jak fortepiany, pianina czy wiolonczele są cennymi przedmiotami i wymagają szczególnej ochrony podczas obsługi. Transport pianin i fortepianów jest najtrudniejszy, ponieważ są to bardzo ciężkie instrumenty o wadze do 300 kg. Ich specjalna konstrukcja utrudnia ich przenoszenie i umieszczanie w wózkach meblowych. Wiele fortepianów to przedmioty zabytkowe i bardzo delikatne. Dlatego nie wszystkie firmy przeprowadzkowe są w stanie sprostać wyzwaniu – przewożeniu pianin i pionów.

Zespoły muszą posiadać odpowiednio przeszkolony personel oraz specjalistyczny sprzęt do podnoszenia sprzętu. Znajomość wieku fortepianu jest ważna, ponieważ pozwala oszacować jego wagę i wybrać odpowiedni zespół do poruszania instrumentu. Pianino zabezpieczone jest specjalnym paskiem. Transportuje się je od domu do samochodu na wózkach, aby zapobiec uszkodzeniom. Ceny usług są wyższe niż koszty wysyłki mebli, w zależności od załadunku i rozładunku podłóg, wagi fortepianu, lokalizacji schodów itp. Na ostateczny kosztorys wpłynie również możliwość skorzystania z windy oraz długość trasy transportu.

Usuwanie za pomocą dużych instrumentów to spore wyzwanie logistyczne. Kilka dni temu firma przeprowadzkowa www.wawa-przeprowadzki.com.pl powinna sprawdzić szerokość klatki, drzwi i zdecydować, co należy zrobić, aby zapewnić bezpieczny transport instrumentu w nowe miejsce. Warto wybrać firmę z rampami, wózkami i podnośnikami samochodowymi. Właściwe zabezpieczenie instrumentu podczas czynności demontażowych zapewnia bezpieczny transport.