Pomoc drogowa – na czym polega? Na dzień dzisiejszy zdecydowana większość osób używa pojazdów niemalże na co dzień. W sytuacji, kiedy nasz samochód zawodzi, wówczas odczuwamy panikę – ciężko bowiem wyobrazić sobie poruszanie się po świecie bez własnego czterokołowca. Jeśli podczas podróży dojdzie do przykrego incydentu, wówczas konieczna może okazać się pomoc drogowa.

Kiedy warto zdecydować się na usługi pomocy drogowej? W jaki sposób dokonać wyboru firmy, która oferuje autoholowanie lawetą? Jakie zalety całodobowej pomocy możemy wyróżnić? Co warto wiedzieć na temat holowania samochodu ciężarowego? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Kiedy warto zdecydować się na usługi pomocy drogowej?

W niektórych sytuacjach pomoc drogowa wydaje się być niemalże obowiązkowa. Transport lawetą wykorzystywany jest w skrajnych przypadkach, kiedy każda inna metoda jest nieodpowiednia. Tego typu usługi są wynajmowane w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie odprowadzić pojazdu do warsztatu. Co więcej, z usługi korzystają również osoby, które przykładowo padły ofiarą niewielkiej kolizji lub poważnego wypadku samochodowego. Jak głosi polskie prawo, nawet zdolny technicznie do jazdy pojazd, który w pewnym stopniu jest uszkodzony (mowa nawet o aspektach wizualnych), nie może poruszać się po jezdni, bowiem jest to potencjalnie niebezpieczne. 

W jaki sposób dokonać wyboru firmy, która oferuje autoholowanie lawetą?

Pomoc drogowa
Pomoc drogowa

Wiele osób ma wątpliwości co do tego, jak dokonać wyboru firmy, które oferuje autoholowanie. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo – nie tylko nasze, ale również pozostałych użytkowników ruchu drogowego. Jeśli już wybierzemy firmę, uzyskajmy informacje w zakresie tego, jaką flotą dysponuje. Firmy, które świadczą pomoc drogową, powinny oferować usługi przez przez siedem dni w tygodniu i 24 godziny dziennie. Dzięki temu klienci mają pewność w zakresie tego, że mogą liczyć na pomoc niemalże w każdej chwili. Jeśli już zamawiamy pomoc drogową, to powinniśmy określić, jakiej dokładnie pomocy oczekujemy, a także ocenić stan uszkodzenia pojazdu. Dzięki temu na miejsce zdarzenia zostanie wysłany odpowiedni czterokołowiec. Najlepsze firmy oferują szeroki zakres usług. Laweta to absolutna konieczność, ale nie możemy zapominać również o mechaniku – jest w stanie skutecznie zdiagnozować problem i być może rozwiąże go błyskawicznie, dzięki czemu będziemy w stanie wyruszyć w dalszą podróż bez konieczności dłuższego postoju. O ile jest to możliwe, to sprawdźmy wiarygodność wybranej firmy. O niej mogą świadczyć chociażby pozytywne opinie osób, które miały okazję skorzystać z usług w przeszłości. Warto pamiętać, że jednym  z najlepszych sposobów na wynajęcie sprawdzonej firmy jest zapytanie znajomych bądź najbliższych członków rodziny. Alternatywnym rozwiązaniem są oczywiście zasoby Internetu, które mogą być równie przydatne. 

Jakie zalety całodobowej pomocy możemy wyróżnić?

Ogromną popularnością cieszy się pomoc drogowa 24 godziny na dobę. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim możemy liczyć na pomoc niezależnie od tego, w jakiej porze dnia dojdzie do przykrego incydentu. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli problem z samochodem pojawiłby się w środku nocy. Pomoc drogowa całodobowa to również gwarancja ponadprzeciętnego doświadczenia. Udzielanie pomocy na drodze przez cały dzień wymaga od poszczególnych pracowników ponadprzeciętnych kwalifikacji, jak również doświadczenia. Nie musimy zatem obawiać się, że usługa zostanie przeprowadzona w sposób nieprofesjonalny. Rozwiązanie całodobowe to również pomoc w naprawdę zróżnicowanych sytuacjach. Wykonywane są takie usługi, jak chociażby holowanie czterokołowca, wymiana przebitej opony, uruchamianie samochodu bez kluczyku, dostarczanie paliwa, a także wiele innych. Pomoc drogowa korzysta z profesjonalnego sprzętu – mowa o lawetach i holownikach, które przystosowane są do przewozu zróżnicowanych pojazdów. 

Co warto wiedzieć na temat holowania samochodu ciężarowego?

W sytuacji, gdy dojdzie do awarii samochodu ciężarowego, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na holowanie. Alternatywnym rozwiązaniem jest oczywiście transport na lawecie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że transportowanie dużych samochodów wiąże się z tym, że usługi wykonywane są przez specjalistów. Jeśli czujemy zatem, że pojazd nie jest w stanie poruszać się dalej, wówczas zadzwońmy do firmy, która specjalizuje się w zróżnicowanych usługach. Proces holowania pojazdu ciężarowego znacznie różni się od tego osobowego. Wszelkie informacje możemy jednak znaleźć w instrukcji danego pojazdu. Pomoc drogowa to usługi, które należy wziąć pod uwagę, jeśli dojdzie do przykrego incydentu na drogach. Wybierzmy taką firmę, która będzie dla nas możliwie najbardziej optymalna, jednocześnie prowadzi działalność w okolicach danego zdarzenia.