Dłutka podologiczne – jaki rozmiar wybrać? Dłutka podologiczne to popularne i powszechnie wykorzystywane w gabinetach narzędzia. Cieszą się one dużym uznaniem wśród specjalistów, przede wszystkim ze względu na swoją wysoką jakość i funkcjonalność oraz łatwość w użyciu. Dłuta doskonale sprawdzają się przy różnego rodzaju zabiegach podologicznych, zdecydowanie ułatwiając i usprawniając pracę każdego podologa.

Wśród wszystkich dostępnych na rynku dłutek podologicznych znaleźć można akcesoria w kilku różnych rozmiarach, stworzone do wykonywania różnych czynności. Które z nich odznaczają się największą uniwersalnością i skutecznością? Jaki rozmiar dłutek najlepiej wybrać?

Dłutka podologiczne – najważniejsze informacje

Dłuto podologiczne to poręczne i praktyczne narzędzie, które coraz chętniej stosowane jest przez specjalistów, zajmujących się zdrowiem i estetyką stóp. Narzędzia te używane są zarówno podczas najprostszych, podstawowych zabiegów, jak również tych bardziej skomplikowanych. Doskonale radzą sobie z twardą, przesuszoną i zrogowaciałą skórą, skutecznie usuwają wszelkie zmiany i pozwalają dostać się do wnętrza bolesnego odcisku. 

Ostrza dłutek podologicznych mogą przybierać różne kształty i rozmiary, dzięki czemu stanowią one wyjątkowo uniwersalne narzędzie. Co więcej, ostrza te ulegają stępieniu w wyjątkowo wolnym tempie, wskutek czego z powodzeniem mogą być stosowane nawet podczas długich i wymagających zabiegów. 

Warto pamiętać, że dłuto podologiczne to narzędzie wyłącznie jednorazowego użytku. Po wykonaniu czynności z jego użyciem należy umieścić je w odpowiednim pojemniku na odpady medyczne, zabezpieczając uprzednio ich ostrze. 

Oferta asortymentu podologiczneg:

 

Rozmiary dłutek podologicznych

Dłutka podologiczne to narzędzia niezastąpione w wielu przypadkach. Świetnie radzą sobie podczas najróżniejszych zabiegów, podczas których nierzadko inne akcesoria wymagają nawet kilkukrotnej wymiany. Na rynku znaleźć można szeroką gamę najróżniejszych dłutek, które różnią się między sobą zarówno jakością wykonania, jak i kształtem lub rozmiarem. Które z nich wybrać? O ile w przypadku pierwszego kryterium bez wątpienia zawsze należy wybierać możliwie najlepszej klasy narzędzia, o tyle jeśli chodzi o ich kształt oraz rozmiar, trudno już udzielić tak jednoznacznej odpowiedzi. 

W hurtowniach i sklepach podologicznych dostępne są dłutka w rozmiarach od 1 do 15, jednak na liście najchętniej wybieranych znajdują się:

  • dłutka podologiczne w rozmiarze 1,
  • dłutka w rozmiarze 2,
  • dłutka w rozmiarze 3,
  • narzędzia o ostrzach w rozmiarze 5,
  • dłutka podologiczne 8,
  • dłutka w rozmiarze 10.
Dłutka podologiczne – jaki rozmiar wybrać?
Dłutka podologiczne – jaki rozmiar wybrać?

Te rozmiary dłutek najczęściej znaleźć można w asortymencie profesjonalnych sklepów, w których zaopatrują się specjaliści. Chcąc dodatkowo zawęzić grupę dłutek do rozmiarów o największej popularności, należałoby wybrać narzędzia w rozmiarach 1, 2 oraz 3. Te właśnie rozmiary dłutek, najchętniej wybierane są przez podologów, odznaczają się największą uniwersalnością. Doskonale sprawdzają się przy usuwaniu takich zmian i niedoskonałości jak odciski, modzele, brodawki wirusowe, nazywane także kurzajkami, czy pęknięcia na piętach. 

Oczywiście nie oznacza to, iż pozostałe rozmiary dłutek nie są warte uwagi. Rozmiary 5, 8 oraz 10 także powinny znaleźć się na wyposażeniu podologa, jeżeli chce on być przygotowany na wszystko.

Większe rozmiary dłutek podologicznych doskonale sprawdzą się w przypadku dużych zmian, zrogowaceń i niedoskonałości, pojawiających się na powierzchni stóp. Dzięki ich użyciu możliwe jest znaczne przyspieszenie prac takich jak usuwanie dużych powierzchni zrogowaceń, rozległych modzeli czy zaawansowanych zmian wirusowych. Dłuta podologiczne w rozmiarach 5, 6, 8 czy 10 odznaczają się charakterystycznym, zaokrąglonym kształtem, który pozwala na skuteczne zebranie dużych ilości suchego, martwego czy zajętego zmianami wirusowymi lub grzybiczymi naskórka. 

Dłuta podologiczne – co jeszcze warto wiedzieć?

W gabinecie podologicznym nie powinno zabraknąć żadnego z rozmiarów dłutek podologicznych. Każdy doświadczony specjalista powinien także mieć na uwadze fakt, że najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości narzędzia, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych i zaufanych producentów oraz dystrybutorów. 

Dla pełnej skuteczności wykonywanych z pomocą dłutek zabiegów kluczowe jest także odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru, dlatego też tak istotne jest, aby w swoim asortymencie posiadać nie tylko najpopularniejsze, ale także pozostałe, rzadziej używane wielkości narzędzi. 

Aby zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno pacjenta, jak i samego podologa, konieczne jest również zwrócenie szczególnej uwagi na sterylność dłutka oraz poziom jego ostrości. Dłuto podologiczne jest narzędziem jednorazowego użytku, które aż do momentu rozpoczęcia pracy z jego udziałem powinno pozostać w szczelnie zamkniętym, sterylnym opakowaniu. Po rozpakowaniu dłutka należy dokładnie przyjrzeć się jego powierzchni i upewnić się, że nie posiada ono żadnych uszczerbień czy innych uszkodzeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo pacjenta i efektywność całego zabiegu.