Popularne namioty do wynajęcia. Nic w tym dziwnego, skoro coraz więcej panien młodych chce, aby ich wesele było oryginalne. Trudno zaprzeczyć pomysłowości ślubów namiotowych. Aby jednak taka impreza odniosła sukces, trzeba być do niej odpowiednio przygotowanym. Najpierw zastanów się, jakie przygotowania są wymagane do ślubu w namiocie. Na szczęście jest coraz więcej wynajmowanych namiotów eventowych.

Kto organizuje wesele w namiocie?

Jest kilka ważnych pytań, na które należy odpowiedzieć, zanim zdecydujemy się zorganizować wesele w namiocie. Najpierw należy zastanowić się, czy takie rozwiązanie w zasadzie jest dla nas odpowiednie. Niestety wesele w namiocie, mimo niezaprzeczalnego uroku, nie jest dobrą opcją dla każdego. Jednak pary, które cenią oryginalne rozwiązania, z pewnością będą z nich zadowolone. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań nie docenią wesela w namiocie. Oczywiście wynajęcie namiotu bankietowego to opcja dla par, które chcą, aby ich ślub był inny. Trzeba przyznać, że imprezy w namiotach wciąż nie są zbyt popularne. Mimo to większość par decyduje się gdzieś zorganizować przyjęcie weselne. Przeważnie są to sale weselne, remizy strażackie, rzadziej hotele czy SPA. Dlatego wesele w namiocie jest zjawiskiem osobliwym. Jednak oczywiście jest wiele zalet zorganizowania wesela w namiocie. Po pierwsze to atrakcyjna oferta z finansowego punktu widzenia. Jeśli mamy dużą rodzinę i dużą grupę znajomych, duży namiot jest w sam raz na imprezę. Wynajęcie ogromnej sali na wesele byłoby bardzo kosztownym rozwiązaniem. Warto dodać, że wesele w namiocie ma okazję przyciągnąć romantyków. Namiot można postawić w wielu miejscach lub na łonie natury. Jeśli ślub odbywa się latem, para może nocą wymykać się z namiotu, aby podziwiać księżyc lub gwiazdy świecące na niebie.

Zwróć uwagę na odpowiedni sprzęt i dekoracje

Popularne namioty do wynajęcia
Popularne namioty do wynajęcia

Jest kilka ważnych rzeczy, o których każda para decydująca się na ślub w namiocie musi być świadoma. Po pierwsze, namiot imprezowy musi mieć odpowiedni rozmiar. Niedopuszczalne jest zorganizowanie przyjęcia dla dużej liczby gości w małym namiocie. Jest to nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne. Ponadto, jeśli ślub odbywa się latem, należy zapewnić klimatyzację. Problem z namiotami polega na tym, że bardzo szybko się nagrzewają. W efekcie temperatura wewnątrz namiotu może stać się nie do zniesienia w lipcowe lub czerwcowe popołudnia. Wpływa nie tylko na zdrowie gości, ale także większości potraw. Jeśli jednak organizujesz wesele namiotowe jesienią lub zimą, należy rozważyć ogrzewanie. Rozwiązaniem na ratunek jest wypożyczenie nagrzewnicy olejowej lub wypożyczenie nagrzewnicy elektrycznej. Ciekawym rozwiązaniem może być wynajęcie grzejnika gazowego. Warto zastanowić się, jaki rodzaj ogrzewania będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie ulega wątpliwości, że na większości przyjęć weselnych goście są pogrążeni w tańcu. Więc powinieneś spróbować iść na parkiet. Najważniejsze jest to, aby powierzchnia taneczna była stabilna i równa. W przeciwnym razie nieszczęśliwe wypadki nie są trudne. Nikt nie chciałby, żeby ktoś został ranny na jego ślubie. Takie wydarzenie może przyćmić radość nowożeńców z ich ślubu i wesela. Ponadto młode pary muszą zastanowić się nad doborem odpowiednich dekoracji. Warto udekorować zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną część namiotu. Jeśli ślub ma motyw przewodni, warto poeksperymentować z tematycznym wystrojem. Kwiaty, żywe lub sztuczne, prawie zawsze działają. Należy jednak pamiętać, że żywe kwiaty bardzo szybko więdną.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Każda para urządzająca imprezę w namiocie powinna nie tylko rozważyć wynajem parkietu czy grzejnika. Dekoracje też nie wystarczą. Trzeba też wypożyczyć krzesła i stoły. Warto zadbać o to, aby krzesła i stół były wygodne. W przeciwnym razie jedzenie nie byłoby ucztą dla gości. Ponadto, jeśli chcesz serwować drinki na swoim weselu, warto spróbować wynająć bar. Coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązania. Nic w tym dziwnego, bo drink bar w ogromnym stopniu uatrakcyjnia przyjęcie. Każdy organizujący imprezę w namiocie musi również liczyć się z ryzykiem z tym związanym. Niestety czasami warunki pogodowe mogą utrudnić lub wręcz uniemożliwić zebranie. Mówimy głównie o skrajnych przypadkach. Bardzo gwałtowne burze z ulewami, gradem i porywistymi wiatrami zwykle nie zakłócają aktywności. Jednak z pewnością wzbudzą niepokój gości. Niestety pogoda nie zawsze jest przewidywalna.