Smartfon Huawei P Smart Z 64GB/4GB Czarny – rynek smartfonów jest dziś przepełniony różnym modelami oraz firmami produkującymi je. Z powodu tak ogromnego wyboru warto przed zakupem rozważyć wszystkie możliwe opcje, by potem nie żałować wydanych pieniędzy. W sklepach znaleźć możemy bowiem znaleźć produkty najpopularniejszych marek takich jak Samsung, Xiaomi czy też Huawei. Ta ostatnia jednak ostatnimi czasy wzbudza wiele kontrowersji związanych z zablokowaniem usług Google. O tym, co to oznacza i jakie konsekwencje kryją się za wspomnianym wydarzeniem więcej znajdzie się w dalszej części artykułu.

Czy jednak w tym wypadku warto wybierać telefony komórkowe chińskiego giganta? Odpowiedź brzmi: tak i nie. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę, jak duży jest nas budżet oraz jakie mamy dostępne alternatywy. Mimo, iż na nowych smartfonach Huawei nie zaznamy usług Google, nadal posiadają one świetną specyfikację oraz spełniają potrzeby wielu osób. Jak jednak wygląda sytuacja z urządzeniami wydanymi na rynek przed blokadą?

Co oznacza brak usług Google?

Smartfon Huawei P Smart Z 64GB/4GB Czarny
Smartfon Huawei P Smart Z 64GB/4GB Czarny

Usługi Google to wszystkie aplikacje, które pochodzą od amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego. Mamy tutaj na myśli przykładowo: Google Maps, Sklep Play czy też Google Pay. Na wymienionych przykładach widać, iż aplikacje te mogą być dla niektórych wręcz niezbędne w codziennym użytku smartfona. Kto bowiem wyobraża sobie brak możliwości pobrania nowej aplikacji przez bezpieczne źródło czy też zapłacenie telefonem? Stąd też wielu konsumentów przestało się decydować na najnowsze telefony komórkowe Huawei, co szczególnie jest widoczne w podsumowaniach sprzedażowych. Chiński gigant odnotował bowiem kilkudziesięcioprocentowe spadki wypadając z czołowych producentów przykładowo w Polsce. W tym też wypadku nawet reklama od Roberta Lewandowskiego nie pomoże w rozwiązanie tego drastycznego problemu. Na szczęście jednak użytkownikom udało się poniekąd obejść niektóre blokady, a tym samym pozyskać najpotrzebniejsze aplikacje od Google. Co prawda, jest to dość skomplikowany i czasochłonny proces, jednak dla chcącego nic trudnego! W Internecie bowiem znaleźć możemy praktycznie wszystkie aplikacje w wersji .apk. Możemy więc je instalować na naszym smartfonie bez najmniejszego problemu. Komplikacje pojawiają się jednak, gdy chcielibyśmy dokonać aktualizacji. Musimy bowiem zawsze robić to ręcznie. Jeśli więc komuś zależy bardzo na tym, by pozyskać najnowszy telefon Huawei oraz mieć dostęp do najważniejszych aplikacji, z pewnością sobie poradzi. Jak jednak wygląda sprawa ze starszymi smartfonami? Czy one także straciły dostęp do usług Google?

Prawo nie działa wstecz

Znana prawdopodobnie każdemu zasada sprawdza się także i w tym wypadku. Wszystkie smartfony, które wydane zostały przed nałożeniem blokady przez Google nie zostały nią objęte, a tym samym ich obecni jak i przyszli właściciele mogą spać spokojnie. Problem pojawia się jednak, jeśli mówimy o aktualizacjach. Nikt bowiem nie do końca wie, jakie co do nich ma plany Huawei. Ostatnio bowiem słychać coraz głośniejsze plotki dotyczące tworzenia nowego systemu HarmonyOS, który ma być swego rodzaju buntem i odejściem od Androida opartego w dużej mierze na usługach Google. Jak się jednak okazuje z obrazków, system ten jest bardzo podobny do dominującego na świecie zielonego ludzika, a tym samym nie zbiera on dobrych opinii wśród recenzentów. Nie zmienia to jednak faktu, że aktualnie smartfony Huawei są nadal świetnym wyborem, szczególnie te z dostępem do usług Google. Jednym z przykładów może być Smartfon Huawei P Smart Z, o którym więcej informacji znajduje się poniżej.

Świetny telefon za grosze

Smartfon Huawei P Smart Z to model stworzony przede wszystkim dla młodzieży. Spełnia on bowiem w sposób wzorowy potrzeby powszechnego użytkownika. Wydajność na dobrym poziomie zapewnia w tym wypadku Huawei Kirin 710, starszy, choć nadal mocny procesor. Co nam jednak z niego, jeśli jest on niewidoczny? Warto więc przejść do ekranu, który został wyświetlacz typu IPS o przekątnej 6,59 cala. Świetny kontrast kolorów i odwzorowanie barw to główne cechy, którymi się odznacza. 4GB szybkiej pamięci RAM wspomogą natomiast wspomniany wcześniej procesor w dbaniu o płynność użytkowania urządzenia. Warto przejść teraz do aparatów, gdzie znaleźć możemy innowację niespotykaną w tym budżecie. Jest nią wysuwana przednia kamera do selfie. Dzięki niej możemy obejść się bez dziury w ekranie czy też klasycznej łezki oraz otrzymać nieskazitelny obraz oglądanych filmów czy też seriali. Co więcej, kamera wysuwana ma dużo większe możliwości niżeli ta znana nam z 90% smartfonów. Jak natomiast wygląda sprawa z modułami tylnymi? do dyspozycji mamy tutaj dwa aparaty: główny oraz wspomagający go czujnik głębi. Nasze zdjęcia będą więc bardzo dobrej jakości. Kolejnym ważnym aspektem jest bateria, której pojemności wynosi 4000 mAh. Liczba taka starczy nam spokojnie na cały dzień pracy. Wszystkie te komponenty zamknięte zostały w eleganckiej, czarne obudowie, która na pleckach posiada także czytnik linii papilarnych.