Sardynia wakacje to wakacje nad morzem Śródziemnym. Nazwa Sardynia (Sandaliotis), bo tak nazywa się wyspa, pojawiła się zgodnie z wierzeniami starożytnych Greków i oznacza Boży ślad pozostawiony na wodzie. Rzeczywiście, w swoim kształcie wyspa przypomina zgrabny sandał.

Sardynia ma bogatą historię, bo kto po prostu nie zamieszkiwał wyspy przez ostatnie tysiąclecia: Arabowie, Rzymianie, Bizantyjczycy, Hiszpanie i Grecy. A około 3000 lat temu na Sardynii żyła pewna cywilizacja, która zabudowała całą wyspę nuragami (z kamieni) tzn. dużymi okrągłymi megalitycznymi wieżami bez dachów. Teraz nuraghe, z których zachowało się ponad 7000, jest dziedzictwem historycznym, które cenią wyspiarze. Interesują Cię skaliste wyspy? Sardynia, wakacje, błogi relaks to wszystko otrzymasz w tym jednym miejscu.

Urlop na Sardynii – wakacje nad morzem Śródziemnym

Wyspa Sardynia znajduje się u zachodnich wybrzeży Włoch, na południe od Korsyki. Sardynia na wakacje jest niezwykle popularna, ponieważ  to wyjątkowe miejsce, w którym łączy się bajeczna przyroda i wspaniały wypoczynek.Tutaj majestatyczne klify zbliżają się do piaszczystych plaż, na których rozbijają się czyste wody morza. Wyspa pokryta jest zielenią palm, sosen, ogrodów oliwnych, pomarańczowych i cytrynowych. Na całej wyspie rosną piękne, pachnące kwiaty. Sardynia to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, długa na 270 km i szeroka na 120 km. Wyspę obmywa Morze Tyrreńskie. Wyspa jest w większości górzysta z najwyższym punktem 1834 m na Monti del Gennargentu.

Większość wyspy to rezerwat archeologiczny i przyrodniczy, w którym poza sezonem gnieżdżą się różowe flamingi. Wody morskie u wybrzeży Sardynii są przejrzyste i czyste, mienią się niezwykłymi odcieniami błękitu i zieleni. Sardynia w wakacje przyciąga nurków z całego świata swoim bogatym podwodnym światem. Plaże wyspy uważane są za najpiękniejsze i najbardziej malownicze w całych Włoszech. Wybierając się na wycieczkę na Sardynię, zobaczysz naturalne piękno wyspy, które są przekazywane w granitowych skałach, podobnie jak gigantyczne rzeźby wyrzeźbione przez wiatr i wodę, wodospady i jeziora, przytulne zatoczki z białym piaskiem. Większość hoteli na Sardynii zbudowana jest jako dwupiętrowe domy i wille, co pozwala im nie zakłócać naturalnego krajobrazu, a turyści zanurzą się w harmonijne wakacje. Zarezerwuj w biurze podróży wakacje na Sardynii, a przekonasz się, że będziesz chciał tu wracać każdego roku.

Wakacje na Sardynii. Południowe wybrzeże wyspy

Cagliari to centrum Sardynii, znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy. Cagliari to ważne miasto portowe ze starożytnymi ruinami, wieloma wąskimi uliczkami i fortyfikacjami Kartaginy. Centrum miasta zdobią średniowieczne wieże: Słonia i San Pancrazio. Podczas wycieczki do Włoch, Sardynii w Cagliari, znajdziesz się w średniowiecznych dzielnicach, gdzie obecnie znajdują się rezydencje zamożnych rodzin. Cagliari to miasto kościołów i pałaców. Pospiesz się, zarezerwuj wyjazd na Sardynię w wakacje, aby zapoznać się z urokami wyspy.

Santa Margherita di Pula, to teren o długości 10 km, odległość od stolicy wyspy wynosi 35 km. Santa Margherita di Pula słynie z niekończących się piaszczystych plaż, gajów sosnowych i palmowych oraz czystych, lazurowych wód. Santa Margherita di Pula ma najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych, jazdy konnej, golfa i tenisa.

Chia, Teulada, Villasimus i Costa Rei, resorty, które zainteresują miłośników nurkowania, gdyż to właśnie tutaj odbywa się nurkowanie na zatopionych statkach, bo wakacje nad morzem Sardynii to nie tylko pierwszorzędne plaże, ale także doskonałe miejsca do nurkowania. Na Sardynii wakacje otworzą Ci niesamowicie piękne rafy koralowe. Niedaleko od Villasimus po stronie Cagliari (20 km) znajduje się aquapark, dzięki czemu można bezpiecznie wybrać się z dziećmi.

Sardynia i wakacje na zachodnim wybrzeżu

Alghero – to miasto przypadnie do gustu miłośnikom średniowiecznej architektury. Stara dzielnica miasta odzwierciedla kulturę hiszpańską, gdzie dialekt kataloński nadal brzmi do dziś. Ciekawe do zwiedzenia będą groty Neptuna: morskie jaskinie i akwarium, w którym gromadzone są liczne gatunki podwodnej fauny. Jednak główną atrakcją miasta jest morze, gdzie nadal trwa wydobycie koralowców, dlatego też nazwa Koralowa Riwiera przylgnęła do wybrzeża.

Oristano – położony w centrum zachodniego wybrzeża Sardynii, w pobliżu atrakcji architektonicznych: kompleksu Nuraghi w Barumini, ruin starożytnego romańskiego miasta Tharros oraz kompleksu archeologicznego Santa Cristina. Oto jedna z najlepszych aren na wyspie oraz stajnia dla 50 koni rasy anglo-arabsko-sardyjskiej. Na terenie kompleksu wielokrotnie odbywały się międzynarodowe zawody jeździeckie. To miejsce idealne dla miłośników jazdy konnej. Jeśli masz takie upodobania Sardynia na wakacje będzie strzałem w dziesiątkę.

Sardynia, wakacyjne wojaże po północnym wybrzeżu

Szmaragdowe Wybrzeże (Costa Smeraldo) ma skalisty teren porośnięty pachnącymi roślinami, które sąsiadują z białymi piaszczystymi plażami. Ceny w tym kurorcie na Sardynii w wakacje uważane są za najdroższe na wyspie. Ośrodek przyciąga nurków, ponieważ na głębokości od 10 do 42 m znajduje się wiele podwodnych jaskiń, w których podczas nurkowania można zobaczyć wyjątkowe życie morskie: kolorowe ryby, mureny, ośmiornice, homary i jeżowce.

Sardynia wakacjeSanta Teresa di Gallura to najbardziej wysunięty na północ punkt Sardynii, położony zaledwie kilka kilometrów od Korsyki. Okolica ta zaskoczy podróżników malowniczymi krajobrazami: granitowe skały w kształcie zwierząt, wśród bujnej zieleni na tle błękitnego nieba i lazurowych mórz. Kurorty północnego wybrzeża są idealne do surfowania: wieją tu zawsze wiatry, a fale sięgają 5 m.

Tylko Sardynia może pochwalić się kolekcją win, która przekracza 100 rodzajów. Odmiany winogron są specjalnie hodowane i rosną tylko na wyspie. Dlatego wyspę Sardynię podczas wakacji można nie tylko zobaczyć, ale i spróbować sto razy. Niezależnie od tego, na który ośrodek zdecydujesz się na Sardynii biuro podróży pomoże Ci wybrać program wakacyjny na wyspie, hotel i ceny podróży.