Jak wybrać dobry catering

Jak wybrać dobry catering

Jak wybrać dobry catering – niewielu z nas ma idealne ciała. Niestety, z pewnością znajdzie się znacznie więcej osób, które zrzucą kilka kilogramów. Jak to zrobić? Oczywiście ważna jest zdrowa dieta. Pomóc może catering.

Jak przygotowywać własne posiłki

Jak wybrać dobry catering
Jak wybrać dobry catering

Wszyscy wiemy, że zdrowa dieta jest najważniejsza w procesie odchudzania. To właściwie najważniejszy element. Zdrowa i zbilansowana dieta to 70% naszego sukcesu. Oczywiście możemy też sami przygotowywać posiłki. Co więcej, sami możemy zaprogramować zbilansowaną dietę. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy o tym wiemy. Kiedy nie wiemy zbyt wiele o tłuszczach, węglowodanach czy białkach, musimy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Możesz skorzystać z porad online, które są obecnie bardzo popularne. Po drugiej stronie komputera jest dietetyk lub trener personalny. Pomimo popularności tej metody, najlepiej umówić się na wizytę do dietetyka. W tym czasie przeprowadziliśmy wiele testów. Pomiar tkanki tłuszczowej jest absolutnie niezbędny. To właśnie na podstawie tych badań dietetycy mogą wybrać dobrą dietę, która przyniesie efekty. W tym przypadku mamy przepisaną dietę i możemy samodzielnie przygotować dowolny posiłek według jadłospisu. Niestety, musimy przyznać, że jest to trochę naciągane. Wszystko musi być zważone i starannie przygotowane.

Wiele osób nie wybiera żadnej z powyższych opcji, ale wybiera diety, które są łatwo dostępne w Internecie, takie jak dieta kapuściana lub dieta 1200 kalorii. To ogromny błąd. Tak, to skuteczne diety. W krótkim czasie możemy zrzucić kilka, a nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jednak stosując taką dietę musimy liczyć się z efektem jo-jo. Poza tym te diety nie są zbyt zdrowe.

Więc oprócz tych trzech możliwości, czy mamy inne opcje? Absolutnie. Chodzi o dietę. To najbardziej profesjonalna i najwygodniejsza opcja. Firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym posiadają ekspertów, którzy tworzą dla nas indywidualne diety. Istnieje wiele możliwości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze planu żywieniowego?

Jeśli chodzi o wszystkie firmy specjalizujące się w cateringu spożywczym, to trzeba zauważyć, że jest ich coraz więcej. Znajdziemy je w każdym mieście. Wiele z nich jest zorientowanych na cenę. Tak naprawdę różnica w cenie nie jest aż tak duża, możemy amortyzować według własnych potrzeb. Wybierając dietetyczny posiłek, powinniśmy najpierw zapoznać się z opiniami w sieci na temat danego posiłku. Im więcej zadowolonych klientów, tym lepiej. Musimy czytać recenzje produktów. Oczywiście bardzo ważny jest dla nas efekt stosowania diety, a także kwestia tego, czy jedzenie nam smakuje. Większość firm pozwoli ci wybrać składniki, których nie lubisz. Staramy się więc unikać potraw, które nam nie smakują.

Nie wybierajmy zbyt małej ilości kalorii. Zamiast tego zostaw tę decyzję dietetykowi. Eksperci najlepiej wiedzą, jaka kaloryczność jest odpowiednia.

Jak działa catering dietetyczny?

Wiele osób, które nigdy nie korzystały z tego rodzaju cateringu, nie ma pojęcia, jak to działa. Oczywiście catering dietetyczny zapewnia nam codziennie zbilansowany posiłek w wyznaczone miejsce. Możemy umówić się z firmą cateringową na dostarczenie posiłku do naszego miejsca zamieszkania lub pracy. Jednorazowo jemy pięć posiłków. Każdy z nich jest indywidualnie zapakowany. Zaczynamy od śniadania. Potem obiad, obiad, podwieczorek i kolacja. Nie powinniśmy jeść kolacji przed snem, ale przynajmniej dwie godziny przed snem. Istnieje możliwość zamówienia cateringu od poniedziałku do piątku lub od poniedziałku do niedzieli. Możesz zapisać się na tygodniową umowę lub otrzymać natychmiastowe miesięczne świadczenia. Dzięki temu możemy uzyskać jeszcze atrakcyjniejsze ceny. Zaleca się jednak stosowanie den próbnych. W ten sposób ocenimy, czy kuchnia na dany posiłek jest dla nas odpowiednia.

Nie zapominajmy o ćwiczeniach

Wmawialiśmy sobie, że dobrze dobrana dieta to 70% sukcesu, a jakie jest pozostałe 30%? To aktywność fizyczna. Powinniśmy regularnie trenować, aby sukces był spektakularny. Jesteśmy tu wolni. Możemy podejść do tego tematu profesjonalnie i postarać się o karnet na siłownię oraz trening pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego. Możesz też zacząć od ulubionej aktywności fizycznej, takiej jak jazda na rowerze, rolkach czy łyżwach. Co więcej, możemy ćwiczyć lub pobiegać w domu. Warto spacerować. Absolutne minimum to 3 razy w tygodniu. W takim przypadku tracimy tkankę tłuszczową. Dzięki ćwiczeniom z obciążeniem będziemy pracować nad muskulaturą. Opłaca się przeplatać trening cardio i siłowy. Trening ten wykonujemy nawet w domu. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zdrowo się odżywiać i ćwiczyć.